Atletický Jindřicháč a Memoriál Karla Koláře

Atletický Jindřicháč a Memoriál Karla Koláře (dříve Podzimní Atletický Jindřicháč) jsou již tradičními závody v Jindřichově Hradci pořádanými naším oddílem již od roku 2008. Jindřicháč a MKK jsou závody pro širokou veřejnost konané dvakrát do roka, a to 1. května (Jindřicháč) a 28. září (MKK). Závody jsou 1. května tradičně lehkoatletickým čtyřbojem, konkrétně se závodí ve sprintu, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem nebo vrhu koulí a běhu na střední trať, a to vše v celkem 8 kategoriích včetně té pro hendikepované sportovce. Navíc je ještě každá kategorie rozdělena na chlapce a děvčata, potažmo muže a ženy. 28. září se závodí v trojboji a do programu je zahrnut místo běhů na střední trať štafetový závod na 4x400m jako pocta zesnulému Karlu Kolářovi.

28. 9. 2019 se poprvé konal závod na uctění památky zesnulého sprintera, olympionika a několikanásobného účastníka MS a ME Karla Koláře. I v letech následujících budeme zajisté pokračovat s tímto závodem. Prvního ročníku vzpomínkové štafety se zúčastnilo celkem 11 štafet, z nichž nejlepší dosáhla času 4:10,10 minut.

 

Kategorie Atletického Jindřicháče:

Atletická školka – 50m, dálka, kriket, 200m

Atletická minipřípravka – 50m, dálka, kriket, 300m

Atletická přípravka – 60m, dálka, kriket, 300m

Mladší žactvo – 60m, dálka, koule 2/3kg, 600m

Starší žactvo – 60m, dálka, koule 3/4kg, 800m

Dorost – 100m, dálka, koule 3/5kg, 800m

Dospělí – 100m, dálka, koule 4/5kg, 800m

Hendikepovaní – 60m, dálka, kriket

 

U kategorií atletická školka, minipřípravka a hendikepovaných mají v technických disciplínách (dálka a kriket) 2 pokusy. Od kategorie přípravek mají všichni 3 pokusy. U skoku dalekého se odráží z metrového pásma, měří se z místa odrazu (platí pro kategorii přípravek, minipřípravek, atletické školky a hendikepovaných). V hodu kriketovým míčkem háží pokusy za sebou, meří se nejlepší z nich.

 

Přihlásit se můžete emailem na adresu flejtnar12@gmail.com (vždy uveďte jméno, příjmení, celé datum narození, případně oddíl u atletů), případně využít těchto formulářů:

Atletický Jindřicháč - formulář přihlášky

Memoriál Karla Koláře - formulář přihlášky

a nebo se přihlásit na místě v kanceláři závodu v den jejich konání do 9:30 hodin.

 

Další informace k závodům poskytne Otakar Kinšt emailem - kinstota@seznam.cz nebo po telefonu 606 934 098.