Soustředění mladých atletů na Malém Ratmírově

MR22

Každoročně jako oddíl pořádáme Soustředění mladých atletů na Malém Ratmírově, kde se naši svěřenci připravují v letní přípravě na podzimní část sezóny a vrací se zpět k předprázdninovému režimu trénování.IMG_20200810_151349.jpg

 

Soustředění se účastní nejen ti největší (žactvo, dorost a junioři), ale i naše přípravky, které závodí v KPD a KPJ za náš oddíl. Soustředění je pětidenní, a to vždy v srpnu přes týden od pondělí, kdy je dopoledne odjezd na MR, do pátku, kdy je kolem poledne příjezd zpět. Ubytování je v chatkách po třech až pěti osobách, je zajištěn celodenní přísun tekutin a celodenní strava, včetně druhé večeře.

 

IMG_20200810_115537.jpg

Denně mají naši svěřenci třífázové tréninky, a to ranní a odpolední, které jsou dvouhodinové, a jeden večerní, který je více volnější, a je jednohodinový. Děti mají dostatek osobního volna k odpočinku po i před tréninky. Pondělní první plnohodnotný trénink je odpolední a poslední páteční trénink je ráno, kdy celé soustředění zakončíme celotréninkovou hrou. Tréninky jsou buď společné, připravované pro všechny členy nehledě na kategorie, nicméně jsou přizpůsobeny věku a fyzické výkonnosti, anebo jsou rozděleny kategorie starších (od žactva) a kategorie přípravek, které mají své specifické tréninky. Tréninky naši zkušení trenéři připravují, jak již bylo řečeno, vždy s ohledem na věk a výkonost tak, aby byly přínosné pro svěřence. Tréninky zahrnují od posilování, přes cviky na frekvenci, koordinaci, tak i vytrvalostní běhy, rychlostní vytrvalost a rychlost, skoky a odrazy, hody a vrhy a mnoho dalších oblastí. Tréninky probíhají na volně přístupných hřištích, nebo na travnaté louce za chatkami, oboje v areálu, a nebo v přilehlých lesích.

IMG_20200811_153127.jpg

 

V kempu na MR je možnost využít nafukovací skákací polštář, který však není v ceně pobytu, možnost využití hřišť na volejbal, basketbal, zahrát si fotbal a jiné hry na volně přístupných hřištích, případně si zaplatit hřiště na beach voleyball, dále je zde možnost zakoupit další občerstvení či jídlo, sladkosti, chlazené nápoje nebo nanuky přímo v hospodě v kempu. Při příznivém počasí je možnost po dohodě s trenéry se ochladit v rybníku Malý Ratmírov (hned v kempu). Ve čtvrtek večer po tréninku se obvykle opékají buřty na ohni za zvuku kytar. Každé ráno je možnost před budíčkem a snídaní absolvovat ranní výběh. 

 

IMG_20200813_170138.jpg

Bližší informace se dozví rodiče a naši svěřenci na trénincích během června, kdy vyplní přihlášku a uhradí poplatek za soustředění. V ceně pobytu je ubytování na 4 noci, celodenní strava a další věci spojené s pobytem a dopravou.

 

V tomto roce je předpoklad konání Soustředění od 5. do 9. srpna 2024. Jarní soustředění proběhne v Nové Včelnici od 11. do 14. dubna 2024.

 

Jarní soustředění: Informace; Prohlášení