Nábor členů do atletického oddílu

Nové svěřence nabíráme celoročně od věku 6ti let (první třídy ZŠ). Tyto děti mají tréninky každé pondělí a čtvrtek od 16:30 do 18:00. Děti v přípravce se dělí na atletickou školku, která má tréninky formou her (do 8 let věku) a přípravku (9 - 11 let a výkonější 8 letí), která má již tréninky vedené ke zlepšování výkonosti, samostatnosti na závodech, a to vše s herními prvky.

Děti ve věku od 12ti let - mladší žactvo mají tréninky každé pondělí, úterý a čtvrtek od 16:30 do 18:00 (i déle, případně individuálně), případně se časy posouvají dle domluvy s trenéry + po domluvě s trenéry může probíhat i další individuální příprava. Starší žáctvo, dorost a junioři mají tréninky v pondělí, úterý a čtvrtek - čas záleží na domluvě s trenéry.

 

Tréninky probíhají v podzimní a jarní části přípravy na sportovním stadionu na sídlišti Vajgar v J. Hradci a v zimní části přípravy probíhá v tělocvičně ZŠ Větrná na sídlišti Hvězdárna. Letní příprava je podle domluvy s trenéry (probíhá na stadionu na sídl. Vajgar).

Trénink si můžete přijít vyzkoušet v tyto uvedené dny a poté se rozhodnout, zda se přihlásíte k nám do klubu. Roční poplatek pro školní rok 2022/23 je 2000 Kč, při předávání přihlášky je nutné odevzdat dokument o zdravotní způsobilosti dítěte potvrzený vaším lékařem (obdržíte na tréninku společně s přihláškou).

Pro mladší děti máme Skákání, o kterém se více dozvíte přímo v takto nazvané sekci.

 

Děti a dospělí jsou rozděleny do následujích kategorií:

Minipřípravka a školka (6 - 8 let)

Atletická přípravka (9 - 11 let)

Mladší žactvo (12 - 13 let)

Starší žactvo (14 - 15 let)

Dorost (16 - 17 let)

Juniři (18 - 19 let)

Muži a ženy (20 a více let)

pozn. Rozděluje se dle ročníku narození na celou sezonu, do vyšší kategorie se děti dostanou vždy v halové sezoně. U přípravky záleží také na výkonosti, podle té se třenéři rozhodují, zda budou závodit a za jaké družstvo.